Moneta Jaunpils novads

Jaunpils novads

Jaunpils novads ir vieta, no kuras sākas ceļojums Kurzemē. Vieta, kur varenās pils paspārnē vienuviet saplūst Viduslaiku un mūsdienu elpa. Tā ir vieta, kas nebeidz pārsteigt tās viesus, vieta, kuru jaunpilnieki lepni sauc par savām mājām.
Vieta, kurā iemīlēt savdabīgo lauku klusumu un mieru, iepazīt vietējās tradīcijas un paražas. Jaunpils muzejā atklāt nezināmās pagātnes liecību bagātības, Jaunpils pils ekskursijās izbaudīt viduslaiku gaisotni, Amatu mājā atklāt kultūras mantojuma dažādību un apgūt aušanas prasmi, radošajās darbnīcās ļauties fantāzijas lidojumam. Izbaudīt Viduslaiku svētku savdabību, pieskarties 1618. gadā celtajam Zviedru mūrim, nobaudīt gardos viduslaiku ēdienus un izcilos Jaunpils sierus.

Lēzenu pakalnu ieskauta dīķu ielokā lepni paceļas romantiskā, teikām un leģendām apvītā Jaunpils pils, kas celta 1301.gadā kā Livonijas ordeņa cietoksnis un saglabājusi savu pirmatnējo izskatu līdz mūsdienām.
Sākotnēji to apdzīvoja nelielas bruņinieku vienības. Vēlākajos gados pili pārveidoja, izbūvējot lielo aizsargtorni un pārējos stāvus. 1576.gadā pili īpašumā iegūst Reku dzimtas pārstāvis Tīss fon der Reke. Dzimta muižā saimnieko gandrīz 350 gadus.
Viesošanās pilī ir neaizmirstams piedzīvojums, kas ved atraktīvā ceļojumā viduslaikos kopā ar mūku brāli Teodoru, pils atslēgu glabātāju un citiem.
Katru gadu augusta otrajā sestdienā Jaunpils pilī tiek svinēti Viduslaiku svētki.

www.jaunpils.lv 
www.jaunpilspils.lv  

Monētu iespējams iegādāties: 
Jaunpils pilī
Pils, Jaunpils, Jaunpils novads, Latvija
Tālr. (+371) 63107082
Этот e-mail адрес защищен от спам-ботов, для его просмотра у Вас должен быть включен Javascript

Jaunpils pils 1  Jaunpils pils 2 

Jaunpils pils 3